Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego zaprasza na spotkanie z muzykiem, satyrykiem, dziennikarzem Krzysztofem Skibą, połączone z promocją książki „Kobiety są naiwne”, które odbędzie się 15 maja 2025 r. o godz. 18.00 w budynku przy ul. Grodzkiej 8.
Krzysztof Skiba jest jednym z najbardziej znanych felietonistów w Polsce. Przez lata publikował i nadal publikuje swe felietony na łamach najbardziej poczytnych gazet i tygodników. Miał stałe rubryki felietonowe w takich tytułach jak „Gazeta Wyborcza” (rubryka „Z deszczu pod rynnę” ukazywała się 10 lat), czy tygodnik „Wprost„ (rubryka „Skibą w mur” ukazywała się 11 lat) . Okazjonalnie jego felietony ukazywały się także w takich magazynach jak „Tygodnik Przekrój”, „Dziennik Bałtycki”, „Tygodnik Powszechny”, magazyn „CKM”, czy nieistniejący już miesięcznik „Playboy”. Obecnie publikuje recenzje teatralne i filmowe w rubryce „Skiba Kulturalnie”, w „Tygodniku Angora” oraz w cenionym magazynie komiksowym „RELAX”.
Opublikował kilka książek m.in. zbiór felietonów „Skibą w Mur" (Wydawnictwo Zysk 2006), zbiór opowiadań satyrycznych „Opowiadania podwodne" (Wydawnictwo Zysk 2009) i książki o czasach PRL pt. „Artyści, wariaci, anarchiści" (Wydawnictwo Narodowego Centrum Kultury 2010) i „Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" (Wydawnictwo Narodowego Centrum Kultury 2015). Krzysztof Skiba prezentował swoje satyryczne felietony także na antenach radiowych m.in.: Jedynki, Radia Wawa i AntyRadia. W 2018 roku nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa ukazała się jego biografia pt. „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza". W czerwcu 2021 nakładem wydawnictwa Arbitror z Warszawy wyszła jego najnowsza książka z felietonami. Jest to zbiór felietonów o czasach lockdownu i pandemii pt. „Polska bez gaci”.
W listopadzie 2024 ukazał się najnowszy tom opowiadań satyrycznych pt. „Kobiety są naiwne” (wydawca Rock Revolution) . Ten zbiór opowiadań to historie prawdziwe i nieprawdziwe. Dzieją się tu rzeczy zabawne i straszne. Bohaterami są m.in.: nieprawdopodobny duet zakładający organizację terrorystyczną, włoskie buty ojca Skiby pomagające uciekać przed ZOMO, w innym muzyk rockowy szuka po nocy prezerwatywy, co przypomina błąkanie się po mieście bohatera „Małej Apokalipsy” Tadeusza Konwickiego. Świat widziany oczami autora jest pełen absurdów, dramatów i zabawnych historii, ale też przepełniony jest swoistą tajemnicza poświatą, która skazuje uczestników tych zdarzeń na wieczny, polski obłęd, od którego szalenie trudno się uwolnić. Zabawne, pouczające, śmieszne i drażliwe. Ilustracje przygotował Marcin Grabia.